18 Aralık 2020 Perde ölçüsü alma

Perde Ölçüsü Alma

Korniş Perde Ölçüsü Alma

A-Pencere Çerçeve Genişliği

C-Tül Perde İçin Sağ 20cm + Sol 20cm= Toplam 40 cm

D-E-F-Tavandan istenilen boya kadar uzunluk

Rustik Perde Ölçüsü Alma

B-Rustik Korniş Ölçüsü

C-Tül Perde İçin Sağ 20cm + Sol 20cm= Toplam 40 cm (tercihe göre duvardan duvara alınabilir)

G-H-I-Rustik Kornişten istenilen boya kadar uzunluk

!!! Alınan her genişlik ölçüsü için her iki taraftan 10’ar cm=toplam 20 cm dikiş katlama payı genişlik ölçüsü girilen rakama ilave etmenize gerek yoktur, firmamız katlama payını ücretsiz ilave etmektedir.

Perde Ölçüsü Alma

Satın alacağınız perde için hangi boyutlarda perde istediğinize karar verip doğru ölçüyü almak ve üreticiye doğru ölçüleri iletmek önemlidir. Perde ölçüsü alırken evinizin ihtiyacına göre ve istediğiniz boyutlara göre (genişlik/yükseklik; yere kadar veya kalorifer üstü uzunluk, duvardan duvara genişlik vb)  perde ölçüsü almanız önemlidir

Perde boyunu tavan kornişinden kalorifer üstüne veya süpürgeliğe kadar, genişlik ölçüsünü duvardan duvara vb. nasıl istiyorsanız tercihinize göre belirlemeli ve aldığınız perde ölçüsünü istenilen alanlara girmelisiniz. Rustik korniş kullanılıyorsa Perde boy ve genişlik ölçüsünü Rustik kornişe göre almanız gerekir. Perde boyunun uzun olmasını ve yere yığılmasını tercih ediyorsanız tavan ve zemin ölçüsüne 15-20 cm ilave ederek ölçüyü girmeniz yeterli olacaktır.

Perde pile türü ne olursa olsun perde genişlik ölçüsüne katlama/dikiş payı olan 20 cm ilave kumaşı biz ölçünüze ücretsiz eklediğimizden katlama payı için herhangi bir fiyat ödemenize gerek yoktur. Hesaplama aracında aldığınız perde genişlik ölçüsünü (örn;3 metre, siz 300 cm) işaretlemelisiniz, yanı sıra perdenin boyu ve tercih ettiğiniz perde pile türünü girdiğinizde hesaplama aracımız tül perde ölçünüze göre ihtiyaç duyulan kumaş üzerinden maliyeti tutarını hesaplayacaktır.

Bir cevap yazın